Kontaktuppgifter

Vi betjänar våra kunder på svenska, finska och engelska. Palvelemme asiakkaitamme ruotsiksi, suomeksi ja englanniksi. We serve our customers in Swedish, Finnish and English.

Bilförsäljning må-fr 9–18 och lö 10–14

Topi Malmi

FI, SV, ENG
Opel märkesansvarig / bilförsäljare
topi.malmi@autoliikelahdemaki.fi
050 3281 757

Jarkko Vainio

FI, SVE, ENG
Nissan märkesansvarig / bilförsäljare
jarkko.vainio@autoliikelahdemaki.fi
050 3130 900

Mika Sillanpää

FI, SVE, ENG
Peugeot märkesansvarig / bilförsäljare
mika.sillanpaa@autoliikelahdemaki.fi
050 3130 941

Jere Lähdemäki

FI, SVE, ENG
Försäljningsdirektör jere.lahdemaki@autoliikelahdemaki.fi
050 3862 095

Service, reservdelar och tidsbeställning 06 3183 520 - må-fr 7.30–17

Kaj Träsk

Servicerådgivare
kaj.trask@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 521

Kari Viita-aho

Servicerådgivare
kari.viita-aho@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 532

Matias Koskela

Reservdelar
matias.koskela@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 531

Ilpo Viinikainen

Verkstadschef
ilpo.viinikainen@autoliikelahdemaki.fi
050 4088 182

Jesse Lähdemäki

Eftermarknadsdirektör
jesse.lahdemaki@autoliikelahdemaki.fi
050 4072 710

Administration

Mika Lähdemäki

VD
mika.lahdemaki@autoliikelahdemaki.fi
0500 661 867

Marita Saari

Ekonomichef
marita.saari@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 501

Tiina Myllyharju

Försäljningssekreterare
tiina.myllyharju@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 502