Kontaktuppgifter

Vi betjänar våra kunder på finska, svenska samt engelska. Palvelemme asiakkaitamme suomeksi, ruotsiksi sekä englanniksi. We serve our customers in Finnish, Swedish and English.

Bilförsäljning (må-fr 9–18, lö 10–14)

OPEL

Topi Malmi
FI, SV, ENG
Bilförsäljare
topi.malmi@autoliikelahdemaki.fi
050 3281 757

NISSAN

Jarkko Vainio
FI, SVE, ENG
Märkesansvarig
jarkko.vainio@autoliikelahdemaki.fi
050 3130 900

OPEL & NISSAN

Jere Lähdemäki
FI, SVE, ENG
Försäljningsdirektör
jere.lahdemaki@autoliikelahdemaki.fi
050 3862 095

HUOLTO, VARAOSAT JA AJANVARAUS – 06 3183 520 ( ma-pe 7.30–17 )

Ilpo Viinikainen

Eftermarknadschef
ilpo.viinikainen@autoliikelahdemaki.fi
050 4088 182

Kaj Träsk

Servicerådgivare
kaj.trask@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 521

Kari Viita-aho

Servicerådgivare
kari.viita-aho@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 532

Matias Koskela

Reservdelar
matias.koskela@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 531

Administration

Mika Lähdemäki

VD
mika.lahdemaki@autoliikelahdemaki.fi
0500 661 867

Marita Saari

Ekonomichef
marita.saari@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 501

Tiina Myllyharju

Försäljningssekreterare
tiina.myllyharju@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 502